Klimat Dla ZiemiiSzkoła z klimatem
Newsletter

Bądź na bieżąco? Zapisz sie do newslettera!

Partnerzy i przyjaciele
Partnerzy i przyjaciele
Licznik odwiedzin: 25500412

Oblicz swoją emisję CO2
Osobisty kalkulator emisji CO2 
Z pomocą kalkulatora dowiesz się, jakiej emisji dwutlenku węgla ze spalania paliw kopalnych i procesów przemysłowych odpowiada Twój sposób życia. Kalkulator, oprócz energii zużywanej w domu i podczas przemieszczania się różnymi środkami transportu, uwzględnia także konsumpcję towarów przemysłowych, żywności i wszystkie pozostałe źródła emisji.
Każdy z nas jest częścią problemu. Stań się częścią rozwiązania - z pomocą kalkulatora będziesz mógł zasymulować zmiany w swoim stylu życia, redukując swój wpływ na zmiany klimatu Ziemi.

 

Symulator globalnego ocieplenia
Symulator, oparty o wyniki zaawansowanych modeli IPCC, NASA i NOAA, krok po kroku wprowadza w zjawisko globalnego ocieplenia.
Jak wiele dwutlenku węgla i z jakich źródeł emitujemy? Ile tego gazu pochłoną lądy i oceany? Ile i jak długo wyemitowany przez nas dwutlenek węgla pozostanie w atmosferze? Jak uruchomione przez nas sprzężenia zwrotne wpłyną na zmiany klimatu? Jak bardzo, jak szybko i na jak długo wzrośnie temperatura Ziemi? Jak może wyglądać przyszłość Ziemi, kiedy temperatura będzie rosnąć o kolejne stopnie? Jak skuteczne będą nasze działania i jak bardzo powinniśmy zredukować emisje, by uniknąć katastrofy?
 
Skorzystaj z nowej multimedialnej wersji Kalkulatora CO2 (wersja webowa):
 

 
Pobierz starszą wersję Kalkulatora CO2 i Symulatora Emisji:

pobierz kalkulator


Dowiedz się więcej

Opowiedz rodzinie i znajomym

Daj przykład