Klimat Dla ZiemiiSzkoła z klimatem
Newsletter

Bądź na bieżąco? Zapisz sie do newslettera!

Partnerzy i przyjaciele
Partnerzy i przyjaciele
Licznik odwiedzin: 24837817

Konkurs "Nauczyciel z klimatem" dla edukatorów z terenu Warszawy i Pruszkowa

 

 

                                                  

 

Fundacja Nasza Ziemia i firma Vattenfall Heat Poland zapraszają edukatorów z terenu Warszawy i Pruszkowa do wzięcia udziału w konkursie „Nauczyciel z klimatem” na najciekawsze działania edukacyjne poświęcone tematyce zmian klimatycznych i przeciwdziałania im oraz oszczędności energii.  

 
KIEDY
Przyjmowanie zgłoszeń do konkursu „Nauczyciel z klimatem” trwa przez cały rok szkolny 2009/10 i kończy się dnia 31.05.2010r.

DLA KOGO?

W konkursie mogą brać udział nauczyciele ze szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich i wyższych, reprezentujący wszystkie przedmioty nauczania oraz wychowawcy przedszkolni i inni edukatorzy (centra edukacji, ogródki jordanowskie etc).

ZADANIE KONKURSOWE
Zadanie konkursowe polega na przeprowadzeniu na terenie swojej szkoły/przedszkola/placówki akcji edukacyjnej poświęconej tematyce globalnych zmian klimatu i możliwościom zapobiegania im oraz oszczędzaniu energii i surowców. Akcja może być skierowana do dowolnej grupy odbiorców.   

Jakie akcje ekologiczne mogą Państwo przeprowadzić? Zależy to wyłącznie od Państwa wyobraźni i inwencji twórczej! Mogą to być lekcje pokazowe na temat zmian klimatu dla uczniów i rodziców, warsztaty dla uczniów, wycieczka tematyczna, konkurs szkolny na pracę plastyczną/wiersz/prezentację multimedialną poświęconą przeciwdziałaniu zmianom klimatu i oszczędzaniu energii etc.

Uwaga! Do konkursu można zgłaszać wyłącznie działania przeprowadzone w okresie od 1.09.2009 do 31.05.2010, czyli w okresie trwania konkursu „Nauczyciel z klimatem”.

TERMINY
Zgłoszeniem do konkursu jest krótka pisemna relacja z przeprowadzonej akcji ekologicznej wraz z kilkoma zdjęciami (min. 3), dokumentującymi przebieg akcji. Zgłoszenia prosimy przesyłać do 31 maja 2010r. na adres m.kaluzynska@naszaziemia.pl. Potwierdzenie od Dyrektora placówki nie jest wymagane. Zgłoszenie należy uznać za przyjęte do konkursu, gdy otrzymają Państwo mailowe potwierdzenie odbioru. W razie nieotrzymania potwierdzenia prosimy o kontakt.

NAGRODY
W czerwcu 2010 roku Fundacja Nasza Ziemia wyróżni 20 nauczycieli. Każdy wyróżniony nauczyciel otrzyma indywidualny grant w wysokości 500 zł, dyplom "Nauczyciel z Klimatem" oraz referencje.

KONTAKT

Marta Kałużyńska, e-mail: m.kaluzynska@naszaziemia.pl
 
 
Wyniki pierwszej edycji konkursu.
 
 
Nagrodzeni nauczyciele otrzymali indywidualne granty w wysokości 500 zł, dyplomy "Nauczyciel z klimatem" oraz referencje.