Klimat Dla ZiemiiSzkoła z klimatem
Newsletter

Bądź na bieżąco? Zapisz sie do newslettera!

Partnerzy i przyjaciele
Partnerzy i przyjaciele
Licznik odwiedzin: 25073410

Oblicz swoją emisję CO2
Osobisty kalkulator emisji CO2 
Z pomocą kalkulatora dowiesz się, jakiej emisji dwutlenku węgla ze spalania paliw kopalnych i procesów przemysłowych odpowiada Twój sposób życia. Kalkulator, oprócz energii zużywanej w domu i podczas przemieszczania się różnymi środkami transportu, uwzględnia także konsumpcję towarów przemysłowych, żywności i wszystkie pozostałe źródła emisji.
Każdy z nas jest częścią problemu. Stań się częścią rozwiązania - z pomocą kalkulatora będziesz mógł zasymulować zmiany w swoim stylu życia, redukując swój wpływ na zmiany klimatu Ziemi.

 

Symulator globalnego ocieplenia
Symulator, oparty o wyniki zaawansowanych modeli IPCC, NASA i NOAA, krok po kroku wprowadza w zjawisko globalnego ocieplenia.
Jak wiele dwutlenku węgla i z jakich źródeł emitujemy? Ile tego gazu pochłoną lądy i oceany? Ile i jak długo wyemitowany przez nas dwutlenek węgla pozostanie w atmosferze? Jak uruchomione przez nas sprzężenia zwrotne wpłyną na zmiany klimatu? Jak bardzo, jak szybko i na jak długo wzrośnie temperatura Ziemi? Jak może wyglądać przyszłość Ziemi, kiedy temperatura będzie rosnąć o kolejne stopnie? Jak skuteczne będą nasze działania i jak bardzo powinniśmy zredukować emisje, by uniknąć katastrofy?
 
Skorzystaj z nowej multimedialnej wersji Kalkulatora CO2 (wersja webowa):
 

 
Pobierz starszą wersję Kalkulatora CO2 i Symulatora Emisji:

pobierz kalkulator


Dowiedz się więcej

Opowiedz rodzinie i znajomym

Daj przykład

 

 

  

Komentarze użytkowników
 laputik~2013-06-04 15:29:5889.231.254.143
Nie róbcie ludziom wody z mózgu. Cała ta propaganda GO to jedna wielka ściema. Żal aż tyłek ściska
 inż. Energetyk~2009-12-26 15:06:12195.150.85.16
Mam kilka merytorycznych uwag dotyczących powyższego kalkulatora:
1. Dlaczego ogrzewanie przy pomocy biomasy emituje mniej CO2 niż centralne ogrzewanie podłączone do elektrociepłowni?
2. Skoro ciepło pochodzące z elektrociepłowni jest ciepłem odpadowym, to jego produkcja nie zależy od zapotrzebowania na ciepło w sezonie grzewczym. Dlaczego więc zmieniając temperaturę wewnątrz mieszkania zmienia się ilość emitowanego CO2?
3. Skoro kalkulator ma pełnić rolę aplikacji edukacyjnej winien być podpisany przez autora z imienia i nazwiska, powinno być również podane źródło informacji na jakiej podstawie tworzony był algorytm do obliczeń.

Ze względu na anonimowość autora i źródeł, wyniki uzyskane z powyższej aplikacji należy traktować z przymrużeniem oka.
 Paweł~2009-06-20 22:46:3783.29.159.151
Oszczędność energii w Polsce to nie tylko mniej CO2 ale też mniej pyłów i zanieczyszczeń powietrza ,w Polsce 96%pochodzi ze spalania węgla.
 David~2009-04-22 17:19:4879.185.232.11
Rozdmuchana sztucznie afera z tym CO2:(
Ludzie nie panikujcie ! Emisja dwutlenku węgla związana z działalnością człowieka to tylko 1.4% tego co emituje sama przyroda! To wszystko propaganda mająca na celu ustanowienie opłat emisyjnych przeznaczonych na RZĄD ŚWIATOWY. Ocieplenie klimatu które obserwujemy to wynik cyklicznych zmian aktywności słonecznej której szczyt przypada na 2012r. Potem wszystko się odwróci - to normalne procesy w przyrodzie na które nie mamy wpływu. NIE DAJMY SIĘ OGŁUPIĆ!!!
 Maks~2009-04-11 20:59:4884.38.86.195
Nie ma ŻADNYCH jednoznacznych dowodów na to że 'ludzkie' CO2 wpływa na klimat. Naukowcy są podzieleni, tyle, że jedna ze stron zyskała 'poparcie polityczne' więc 'głośniej krzyczy'. Limity CO2 świetnie pasują politykom, bo to świetna metoda ograniczania rozwoju innych krajów i testowego wprowadzania ogólnoświatowych podatków pod przykrywką 'limitów emisji'.
Najważniejszym gazem cieplarnianym jest para wodna a nie CO2.
Ludzkie CO2 to minimalna część, daleko w tyle za CO2 generowanym przez oceany, rośliny, zwierzęta i wulkany.
Jeśli ludzkie CO2 powoduje ocieplenie, to dlaczego topnieją czapy lodowe na innych planetach? To też wina ludzi? Wszystko wskazuje na to, że zmiany klimatu są powodowane zmianami aktywności słońca, które wpływają na tworzenie się większej lub mniejszej ilości chmur, a one z kolei ograniczają dopływ energii słonecznej. Z tego samego powodu jedna duża eupcja dużego wulkanu wywoła nam małą epokę lodowcową, bo pyły ograniczą dopływ energii słonecznej.
CO2 jest 'gazem życia' - to z niego rośliny wydobywają węgiel by budować swoje tkanki. W historii ziemi były okresy o dużo większej zawartości CO2 i zawsze były to okresy bujnego rozwoju roślinności. Nawet tak duże ilości CO2 w przeszłości nie wybiły niedźwiedzi polarnych więc i tym razem sobie one poradzą.
Zamiast ocieplenia, powinniśmy się bać ochłodzenia. Bo to będzie oznaczać mniej roślin (czyli mniej pożywienia) i większe potrzeby energetyczne na ogrzewanie, a przecież tanie i łatwodostępne zasoby energii (ropa) się powoli kończą.
Dlatego należy mówić o oszczędzaniu energii i innych surowców, o ograniczaniu zanieczyszczeń i odpadów, ale bez mechanicznego powtarzania bzdur o TYM STRASZNYM, SZKODLIWYM CO2.
Niech wasz kalkulator przelicza energie na litry ropy i kilogramy węgla, ale przestańcie wałkować to CO2.
 michal~2008-06-15 20:41:4283.14.220.202
Chwilke trzeba poswiecic, ale naprawde mozna uzyskac ciekawe informacje :)
 Nika 25~2008-04-09 19:02:24212.76.37.170
Ten kalkulator jest super! Polecam