Klimat Dla ZiemiiSzkoła z klimatem
Newsletter

Bądź na bieżąco? Zapisz sie do newslettera!

Partnerzy i przyjaciele
Partnerzy i przyjaciele
Licznik odwiedzin: 25668594

Ekologia praktyczna w Gimnazjum im. Schumana na warszawskim Targówku
wtorek 2008-06-17

W oficjalnym otwarciu wzięła udział cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście: Burmistrz Dzielnicy Targówek wraz z zastępcami, przedstawiciel Rady Dzielnicy, władze oświatowe oraz sponsorzy, w tym Fundacja Nasza Ziemia. Przedsięwzięcie nie zakończyłoby się powodzeniem, gdyby nie wsparcie udzielone w ramach konkursu grantowego „Szkoła z klimatem” organizowanego przez Fundację Nasza Ziemia i firmę Vattenfall Heat Poland. Projekt polegający na zamontowaniu kolektorów słonecznych autorstwa Pani Jadwigi Poznańskiej, jako jeden z 5 projektów, wygrał rywalizację konkursową i został nagrodzony grantem na realizację w wysokości 5 000 złotych. Zaproszeni na uroczystość goście mieli okazję obejrzeć pomieszczenie Laboratorium oraz wspólnie przeciąć wstęgę, inaugurując działalność Eko-domku.

W domku można będzie korzystać z ciepłej wody ogrzewanej przez kolektor słoneczny oraz z urządzeń elektrycznych zasilanych z 16 ogniw fotowoltaicznych. Urządzenia solarne zainstalowane są na dachu budynku szkoły.

W nowootwartym pomieszczeniu będą odbywać się liczne zajęcia, spotkania i szkolenia m. in. prezentacje zastosowania energii słonecznej w gospodarstwie domowym, otarte lekcje fizyki dla uczniów szkół warszawskich o wykorzystaniu energii słonecznej, spotkania doszkalające dla nauczycieli fizyki i ekologii czy zajęcia praktycznego gotowania.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystego otwarcia Eko-domku!